دوفصلنامه نقد و تحلیل آراء قضایی در گوگل اسکالر، مگیران، جهاد دانشگاهی و پژوهشگاه علوم انسانی نمایه شد.


نمایه سازی دوفصلنامه نقد و تحلیل آراء قضایی به صاحب امتیازی پژوهشکده حقوق و قانون ایران در پایگاه های استنادی ملی و بین المللی انجام شد.

نسترن آقایی، پژوهشگر پژوهشکده حقوق و قانون ایران و کارشناس دوفصلنامه نقد و تحلیل آراء قضایی، از اتمام مرحله دوم نمایه سازی این نشریه در پایگاه های استنادی جدیدی خبر داد. اسامی این پایگاه ها به قرار زیر است:

  • ۱. گوگل اسکالر

گوگل اسکالر یکی از ابزارهای مهم و بسیار کاربردی گوگل در جوامع آکادمیک است. این پایگاه استنادی اسناد علمی را بر اساس روشی که محققین جست‌وجو می‌کنند، وزن علمی، محل انتشار، نویسنده آثار و همچنین میزان نقل‌قول و ارجاعاتی که به آن‌ها شده است رتبه‌بندی می‌کند.

  • ۲. مگیران

«بانک اطلاعات نشریات کشور» یا به اصطلاح «مگیران»، در سال ۱۳۸۰ توسط راه‌اندازی شد. این پایگاه «نشان ملی ثبت رسانه‌های دیجیتال» وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و «نماد اعتماد» وزارت صنعت، معدن و تجارت را اخذ نموده‌است. این سایت در دو دوره جشنواره رسانه‌های دیجیتال حائز رتبه برتر پایگاه‌های پژوهشی شده‌است.

  • ۳. پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی

پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی در سال ۱۳۸۳ آغاز به فعالیت نمود. محور اصلی فعالیت این مرکز طبقه‌بندی و نشر مقالات علمی و پژوهشی در گروه‌های تخصصی گوناگون است.

  • ۴. پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی (پرتال جامع علوم انسانی)

پایگاه جامع علوم انسانی با هدف ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیتهای علمی و پژوهشی در حوزه علوم انسانی، ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، کتب و فراورده های علمی و … ایجاد شد. وجه تمایز پرتال جامع علوم انسانی با سایر پایگاه داده های مشابه، دسته بندی موضوعی داده های علمی در آن می‌باشد که در قالب بیش از ۳۲۰۰ موضوع، حوزه های مختلف علوم انسانی را شامل می شود.